Niepublicznej Szkoły Podstawowej

im ks. Jana Twardowskiegow Lubnowie

MARIA POKRĘTOWSKA -przewodnicząca

Członkowie: Alicja Karczewska, Lena Kogut, Lena Stefanów, Bartłomiej Piekarski, Piotr Salawa

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego

PLAN  PRACY  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO

Praca w szkolnym samorządzie uczy odpowiedzialności oraz przygotowuje do działania w imię dobra innych, dobra społecznego.
Członkami samorządu są wszyscy uczniowie z tytułu uczęszczania do szkoły. Członkowie samorządu wybierają spośród siebie organy przedstawicielskie. Pod pojęciem „samorządność” rozumiemy samodzielne, suwerenne rządzenie się grupy, społeczności dla osiągnięcia wspólnego dobra  z poszanowaniem woli mniejszości ze zdolnością do kompromisu. Samorządność grupy pobudza jej członków do identyfikowania się z celami i zadaniami grupy oraz uznawania ich za własne. W dążeniu do realizacji zadań grupy istotną rolę odgrywa własna inicjatywa, własne poczynania z poczuciem własnej za nie odpowiedzialności.

Do zadań Samorządu Uczniowskiego należy:

współorganizowanie życia kulturalnego szkoły,

redagowanie szkolnej gazetki,

organizowanie dyskotek szkolnych,

organizowanie samopomocy i innych akcji na rzecz dzieci potrzebujących wsparcia,

zachęcenie uczniów do samodzielnej, twórczej pracy i reprezentowanie dobrego imienia szkoły,

prowadzenie działalności informacyjnej z wykorzystaniem komputera oraz tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego.

organizowanie dnia praw i obowiązków ucznia,

monitorowanie znajomości praw i obowiązków ucznia,

reprezentowanie interesów ucznia w razie potrzeby i na jego prośbę,

pomoc uczniom w nauce,

CELE OGÓLNE

Organizowanie uczniów na rzecz wspólnej działalności na terenie klasy i szkoły.

Kształtowanie cech osobowości uczniów do samodzielności, obowiązkowości i odpowiedzialności.

Wyrabianie umiejętności współdziałania w zespołach uczniowskich.

Kształtowanie umiejętności projektowania i organizowania imprez szkolnych.

Wdrażanie podstawowych zasad wychowania.

Kształtowanie właściwych postaw patriotycznych.

Poznawanie tradycji regionalnych.

Rozwój zainteresowań.

Osobiste angażowanie się w zwalczanie zła.

Organizowanie samopomocy i innych akcji na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.

Przygotowanie uczniów do udziału w demokratycznych wyborach swoich przedstawicieli na terenie szkoły, wsi, miasta, kraju.

Zaspokajanie potrzeby twórczej aktywności.

Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.

Ponadto Samorząd Uczniowski pilnie wspiera i uczestniczy w ogólnopolskich akcjach, które realizowane są na terenie szkoły